Meklēt jaunumus
  • Jaunumi
  • >
  • Kristīgais teātris “Mūsu ēras sākumā”.
29.05.2015

Kristīgais teātris “Mūsu ēras sākumā”.

31.maijā plkst.17:00 Rīgas 1.draudzē viesosies kristīgais teātris “Mūsu ēras sākumā”.

Teātra izrāde “Mūsu ēras sākumā” ir balstīta uz 1. gs. vēstures notikumiem un ļauj skatītājiem atgriezties 20 gs. senā pagātnē Jeruzālemē, kur aptuveni pusotru mēnesi pēc Kristus nāves aizsākās dramatisks Viņa sekotāju darbs, atstājot paliekošu ietekmi uz kultūru, mākslu, politiku un domāšanu pasaulē un īpaši Eiropā. Lai gan notikumi balstās vēsturiskos faktos, tie ietērpti ikdienišķās varoņu sarunās un darbībās ar mērķi iejusties toreiz dzīvojušo vīru stāstā. Galvenais varonis Sauls no Tarsas, viena no šī laika pazīstamākajām vēstures personībām, sižeta sākumā ir apdāvināts, jauns cilvēks, spējīgs darboties gandrīz jebkurā jomā. Dzīve ir laba. Taču tieši šajā brīdī tā negaidot pārvēršas par īstu dramaturģiju ar sarežģījumiem un kulmināciju! 

Izrādei ir 2 daļas, kur pirmā vairāk iedziļinās vēsturiskajā stāstā, bet otrā velk paralēles ar mūsdienām, meklējot atbildes uz lieliem dzīves jautājumiem. Kāpēc pasaulē ir ļaunums? Kas īsti ir kristietība? Vai visi ceļi ved pie Dieva? Izrāde veidota, iedvesmojoties no „Apustuļu darbu” grāmatas Bībelē, filmas „Paul the Apostle” u.c. materiāliem. Izrādes veidotāji ir 30 kristieši, jaunie aktieri, kuri ir dažādu konfesiju jaunieši no 6 Latvijas pilsētām, kuru dzīves ietekmējis šis stāsts. Izrādes režisore Inga Priede, horeogrāfs Edgars Šļakota.

Režisore Inga Priede: “Mūsu mērķis ir atspoguļot hronoloģiski un vēsturiski korekti stāstu, kas aizsāka jauno derību pasaulē visvairāk mīlētākajai, visvairāk lasītākajai un cauri gadsimtiem izdzīvojušai grāmatai – Bībelei. Stāsts aizrauj skatītāju vienreizējā piedzīvojumā – priecājoties kopā par sirsnīgu draudzību, jūtot līdzi cilvēciskam vājumam, ieskatoties brīnumos, izsekojot cīņai starp kvēlu naidu un drošsirdīgu labestību, klausoties skaistas dziesmas un caur aktieru spēli un projekciju palīdzību sajūtot tā laika smaržu un garšu un aizdomājoties arī par lielajiem dzīves jautājumiem!”  

Sīkāka informācija: www.musuerassakuma.tk

Biļetes iespējams iegādāties BILESUPARADIZE.LV kasē vai Rīgas 1.draudzē uz vietas stundu pirms izrādes.

Ieejas biļete pērkot uz vietas 2 euro, iepriekš pārdošanā “Biļešu paradīze” 1.80 euro.


Video